Wordgun pro ještě lepší analýzu klíčových slov – I. díl

Co je Wordgun?

Wordgun je nástroj pro SEO analytiky a PPC marketéry, kterým pomůže s analýzou klíčových slov. Nejde ani tak o kvantitu výrazů, jak by název napovídal, ale spíše o chytrý nástroj pro filtrování tisíců slov. Jako zdroj dat používá Sklik, resp. jeho API, které poskytuje dostatek výrazů pro analýzu klíčových slov.

V novém miniseriálu článků vás nechám nahlédnout pod pokličku do kuchyně Collabimu, kde pro vás připravujeme nový nástroj pro analýzu klíčových slov. O připravovaném nástroji s přiznačným názvem Wordgun jsem již hovořil na SEO restartu 2015, jehož první veřejnou ukázku budeme prezentovat 14. prosince na SEOlogeru.

Pojďme si na příkladu ukázat, jak vytvořit sestavu klíčových slov pomocí Wordgunu. Začneme zadáním obecné fráze letenky, na kterou Wordgun vrátí 1124 slov.

wordgun-dil-1-ukazka-1

Vlevo jsou zobrazeny skupiny slov, které mají shodnou určitou část výrazu. U každé skupiny vidíte počet slov, která tento výraz obsahují, a také součet jejich hledanosti, podle kterých jsou skupiny seřazeny je sloupec seřazen. Skupiny vám poskytnou rychlý přehled o struktuře vyhledaných frází a umožní je jednoduše filtrovat.

wordgun-dil-1-filtrovani-slov

Při procházení skupin slov nalezneme několik podobných slovních spojení, které obsahují slovo letenky + spojku. Tyto skupiny obsahují desítky vyhledávaných slov, proto jsem zvolil například “letenky do”. Filtrovaná klíčová slova jsou seřazena podle hledanosti, takže mohu velmi rychle vybrat nejzajímavější a zařadit je do výsledné sestavy. U každého klíčového slova mám možnost rozhodnout, jestli ho zařadit do sestavy nebo odstranit.

Pokud již ve skupině zbyly jen samé nedůležité fráze, mohu je hromadně odstranit použitím tlačítka „Smazat všech …“. Obdobně, pokud nás například nezajímají žádné fráze obsahující výraz “nejlevnější”, stačí tuto skupinu vybrat a stejným tlačítkem je hromadně vymazat.

wordgun-dil-1-smazat-vse

Tímto se postupně zbavujeme našeptaných slov. Údaje o hledanosti a počtu slov ve skupině se při každé úpravě aktualizují, abychom měli přehled, kolik slov nám ještě zbývá k vyřešení.

Při tvorbě sestavy mě zajímalo, jaká klíčová slova hledají lidé, kteří se chystají cestovat z/do Prahy. Proto jsem použil vyhledávání kategorií, které nalezlo desítky kombinací slov.

Nad nalezenými klíčovými slovy je pak tlačítko, které zobrazuje počet přidaných slov do sestavy a umožní nám nahlédnout na slova, která jsme již přidali. Pokud jsme jich přidali dostatek, zobrazíme si výslednou sestavu, kterou máme možnost exportovat do CSV pro import do Excelu či Open Refine.

wordgun-dil-1-vysledna-sestava

Tímto článkem jsme si představili základní třídění slov Wordgunu. V příštím díle seriálu si ukážeme, jak vytvářet pokročilejší projekty, které se skládají z více slov.

Chcete otestovat Wordgun jako první?

Pokud nechcete, aby vám něco zajímavého uteklo a věděli jste o nástroji Wordgun dříve než ostatní, zanechte nám svůj mail ve formuláři: jdem.cz/bseau7

Seriál článků o Wordgunu

  • I. díl – jak nástroj používat?
  • II. díl – vytváření projektů z více klíčových slov
  • III. díl – porovnání s nástrojem pro návrh slov v Skliku
  • IV. díl – co se děje pod kapotou?
  • V. díl – Jaké jsou naše plány dál?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posílejte mi emailem nové komentáře k tomuto článku.