Collabim získává partnera pro rychlejší rozvoj

Collabim za posledních 7 let vyrostl ze startupu do zaběhnuté firmy se stabilní zákaznickou bází i obratem. Koncem minulého roku jsem se rozhodl, že pro rychlejší rozvoj a expanzi do dalších zemí najdu strategického partnera. Tímto partnerem se stává firma INIZIO Internet Media s.r.o., která získává 50% podíl v Collabimu.

Proč právě Inizio?

Inizio se jako vývojářská firma a internetová agentura stará o několik velkých zahraničních klientů z Kanady a Velké Británie, pro které vyvíjí webové aplikace a dále o lokální klienty na Českobudějovicku. Díky tomu není konkurenční vůči naprosté většině současných klientů Collabimu.

Noví kolegové z Inizia využívají Collabim na denní bázi přes 7 let, proto jsme zajedno v jeho dalším směřování. Budeme pomáhat především začínajícím až středně pokročilým uživatelům s měřením pozic ve vyhledávačích, analýzou klíčových slov, sledováním konkurence a analýzou obsahu.

Co příchod nového partnera znamená?

Českobudějovické Inizio již přivedlo nové schopné programátory a marketéry, jejichž dlouhodobý nedostatek brzdil rozvoj Collabimu. V průběhu roku 2017 chceme společně Collabim redesignovat a pustit se s ním na další trhy, s čímž by měly pomoci právě dlouholeté zkušenosti ze zahraničí našeho nového partnera.

Collabim jsme za poslední měsíce uvnitř zásadně zmodernizovali, abychom zajistili jeho bezproblémový a rychlý chod. Plánů máme mnoho, v prvním kvartálu roku 2017 se společně s Iniziem vrhneme na přidání lepších doporučení k obsahu vašich webů a novou sekci jednorázových analýz.

Novým produktovým manažerem Collabimu pro Česko se stane zkušený SEO konzultant a marketér Karel Hladiš. Já budu řešit hlavně strategii dalšího rozvoje a zaučovat nové vývojáře.

Máte další dotazy?

Napíšete je prosím do komentářů, na můj email koutny@collabim.cz nebo mi zavolejte na 603 102 257. Rádi se s vámi uvidíme osobně na únorovém setkání SEOLoger a dalších oborových akcích.

Jiří Koutný a tým Inizio

3 thoughts on “Collabim získává partnera pro rychlejší rozvoj

 1. Berte to tak, že jsem rýpal. Jako rýpal jsem si všiml určitého střetu zájmů. Vzhledem k tomu, že nový partner poskytuje SEO služby bych se trochu obával, jestli se „nepodívají“ na data klientů konkurence. Napadlo to mě, napadne to i jiné. Ve vlastním zájmu byste měli vydat i nějaké interní směrnice, které zamezují využítí dat o zákaznících Collabim pro marketing INIZIO.

 2. Dobrý den, Luďku,

  jak jsem psal výše v článku „Inizio se jako vývojářská firma a internetová agentura stará o několik velkých zahraničních klientů z Kanady a Velké Británie, pro které vyvíjí webové aplikace a dále o lokální klienty na Českobudějovicku. Díky tomu není konkurenční vůči naprosté většině současných klientů Collabimu.“

  Toto byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem vybral právě Inizio. Ano, dělají i SEO konzultace, stejně tak to ale dělají někteří naši konkurenti – tvůrci marketingových nástrojů. Mimo to naprostou většinu obratu Inizia tvoří vývoj, nikoliv marketing.

  Byli bychom velmi hloupí, pokud bychom takto podváděli naše dlouhodobé klienty. Všichni se tu více méně známe a určitě by to dříve či později vyplynulo na povrch a čelili bychom mnoha žalobám.

  Mějte fajn den

 3. Tak ať vám to přinese, co očekáváte. Osobně používám Collabim na měření toho, co si může nastavit i kdokoliv jiný, takže jsem v klidu. Co může být pro Inizio zajímavé, jsou agregovaná data, kterých máte mraky. Tak byste je mohli dávat občas taky na web. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posílejte mi emailem nové komentáře k tomuto článku.