Export historie pozic

V sekci klíčová slova jsme vylepšili export historie pozic klíčových slov. Cílem bylo zlepšit přehlednost a zpracovatelnost dat.

Klíčová slova - export

Nyní jsme exporty rozdělili na jednotlivé vyhledávače. Filtrování dle datumů zůstává beze změny. Export obsahuje všechna slova z projektu, ale v kombinaci s hromadným výběrem na stránce s klíčovými slovy si můžete zvolit jen některá. Kliknutím na tlačítko „Exportovat historii pozic do .csv“ vám Collabim vygeneruje přehlednější historii pozic.

export-historie-klicovych-slov

Ve vygenerované historii zobrazujeme všechny naměřené pozice ze stejných dní pod sebou. Zároveň jsme odstranily prokládání prázdnými řádky a opakování datumů. Rozdíl je vidět na následujících obrázcích.

Původní export historie pozic klíčových slov:
historie-pozic-klicovych-slov-drive

Nové exporty historie pozic:
historie-pozic-klicovych-slov-nove

Nově upravené exporty v CSV můžete v Excelu a podobných programech lépe upravovat. Výhodné může být zafixování hlavičky s daty, abyste i při listování výsledky stále viděli k jakému datu naměřené hodnoty patří. Upravené exporty klíčových slov si vyzkoušejte v sekci Klíčová slova → Exportovat → Exportovat historii pozic do .csv

3 thoughts on “Export historie pozic

  1. Report s historií pozic je skvělý nápad. Chtělo by to ale ještě tam přidat i hledanost daného slova, aby bylo na první pohled jasné jak moc je toto klíčové slovo pro mne důležité.

  2. Ještě by bylo dobré, aby byl report nějakým způsobem škálovatelný, např. jestli tam mají být měsíční, týdenní, nebo denní pozice. Plus by bylo dobré datum otočit a to tak, že vedle klíčového slova uvidím jako první pozice z dneška a až na konci budou pozice ze začátku vybraného rozmezí.

  3. Mockrát děkujeme za podněty, Tomáši. Přidání hledanosti klíčových slov je skvělý nápad a informaci do exportu historie přidáme.

    Pro zobrazení měsíčních, týdenních a denních pozic nemáme bohužel data a tudíž filtrování přidat nemůžeme. Klíčová slova se mohou měnit (z ohvězdičkovaných slov se stávají neohvězdičkovaná a naopak) a výsledný report by nedával smysl.

    O výpisu pozic od nejnovejšího data jsme přemýšleli, ale takovýto report by přidělal problémy při zpracování dat. Kupříkladu při vytváření grafů z exportovaných dat by grafy byly obrácené nebo by si uživatelů museli data vhodně upravit.

    Ještě jednou mockrát děkujeme za vaše připomínky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posílejte mi emailem nové komentáře k tomuto článku.